UWAGA: Strona zawiera materiały archiwalne. Większość artykułów dotyczy Joomla! 1.0
J!1.5 - AdministracjaCzęste pytania i odpowiedzi


Co to jest artykuł Nieprzypisany?

Drukuj 
Większość artykułów będziesz przypisywać do konkretnych sekcji i kategorii. Niekiedy jednak sklasyfikowanie treści może stanowić pewien problem. I wtedy oznaczasz artykuł jako Nieprzypisany, a więc poza kategoriami i sekcjami. Później, w każdym momencie możesz go przypisać do dowolnej kategorii i  sekcji.

Artykuły Nieprzypisane są materiałami statycznymi - nie są wyświetlane na listach artykułów w kategorii, ani w przeglądach. Jedynym sposobem ich udostępnienia jest umieszczenie do nich odnośnika w menu.


Zmieniony 29.11.1999.
Wg 50,00% osób z 22 przydatne.  Twoja opinia?   przydatne przydatne  nieprzydatne nieprzydatne


Czy można zmienić typ pozycji menu?

Drukuj 

Jasne! Typ pozycji menu możesz zmienić kiedykolwiek chcesz, także po jej stworzeniu.

Powiedzmy, że chcesz zmienić odnośnik wyświetlający przegląd artykułów  sekcji. Przejdź na Zaplecze do Projektanta pozycji menu: wybierz w pasku nawigacyjnym opcję Menu -> [nazwa menu, w którym masz tę pozycję]. Teraz na liście przyciśnij tytuł pozycji menu. Po otwarciu edytora naciśnij przycisk Zmień typ Z dostępnej listy wybierz typ, który Cię interesuje. Następnie, jeśli chcesz, dostosuj do własnych potrzeb szczegóły i parametry prezentacji.


Zmieniony 29.11.1999.
Wg 25,00% osób z 4 przydatne.  Twoja opinia?   przydatne przydatne  nieprzydatne nieprzydatne


Czy w Joomla 1.5 nie ma blogów?

Drukuj 
Zamiast znanych z Joomla 1.0 ?blogów? w polskim wydaniu Joomla 1.5 mamy przeglądy. Dokładniej - zmieniła się tylko nazwa określająca tę formę prezentacji.
Czytaj całość
Zmieniony 29.11.1999.
Wg 42,86% osób z 7 przydatne.  Twoja opinia?   przydatne przydatne  nieprzydatne nieprzydatne


Czytaj więcej

Drukuj 
W edytorze mamy teraz tylko jedno okno tekstowe. Jak dodać: Czytaj więcej?
Czytaj całość
Zmieniony 29.11.1999.
Wg 78,57% osób z 14 przydatne.  Twoja opinia?   przydatne przydatne  nieprzydatne nieprzydatne


Gdzie są ustawienia lokalizacji?

Drukuj 
Teraz lokalizacja jest ustawiana przez plik językowy [jezyk.xml] w metadanych witryny. Jeśli masz problemy z umiejscowieniem, takie jak niepoprawne wyświetlanie daty, możesz sprawdzić i zmodyfikować wpisy w znaczniku locale.
Notka: można tu umieścić wiele ciągów ustawiających lokalizację, wybranym zostanie jedno ustawienie - odpowiednie do konfiguracji serwera.
Zmieniony 29.11.1999.
Wg 0% osób z 0 przydatne.  Twoja opinia?   przydatne przydatne  nieprzydatne nieprzydatne


Gdzie zniknęły mamboty?

Drukuj 
Mamboty nazywamy teraz po prostu ?dodatkami? (ang. plug-in).
Czytaj całość
Zmieniony 29.11.1999.
Wg 0% osób z 0 przydatne.  Twoja opinia?   przydatne przydatne  nieprzydatne nieprzydatne


Jak stworzyć materiał statyczny?

Drukuj 

W wydaniach sprzed Joomla! 1.5 redagowaniu materiałów statycznych i zwykłych artykułów służyły dwie odrębne procedury. W Joomla! 1.5 połączono je w jeden proces, a materiały statyczne są teraz po prostu artykułami nieprzypisanymi do żadnej kategorii.

Gdy chcesz stworzyć pozycję statyczną, zredaguj nowy artykuł w taki sam sposób, jak standardowy i zamiast przypisać go do konkretnej sekcji i kategorii, wybierasz na liście możliwości opcję Nieprzypisany.


Zmieniony 29.11.1999.
Wg 33,33% osób z 3 przydatne.  Twoja opinia?   przydatne przydatne  nieprzydatne nieprzydatne


Jak uaktualnić do Joomla1.5 ?

Drukuj 
Joomla! 1.5 nie obsługuje automatycznej aktualizacji z poprzednich wydań. Konwersja starszego serwisu do Joomla! 1.5 wymaga stworzenia nowej pustej witryny, opartej na Joomla! 1.5. Ale podczas świeżej instalacji mamy możliwość przeniesienia treści z poprzedniej strony. Ta migracja nie odbywa się bezstratnie, "jeden do jednego".Niejednokrotnie pociąga za sobą konieczność przekształcenia/zmodyfikowania oryginalnej treści.
Czytaj całość
Zmieniony 29.11.1999.
Wg 83,33% osób z 6 przydatne.  Twoja opinia?   przydatne przydatne  nieprzydatne nieprzydatne


Jak zainstalować Joomla! 1.5?

Drukuj 

Instalacja Joomla! 1.5 jest bardzo prosta. Zakładamy, że masz poprawnie skonfigurowane konto internetowe dla swojej witryny i masz do niego dostęp z poziomu przeglądarki.

Pobierz pakiet Joomla! 1.5, rozpakuj go, a zawartość wkopiuj do swojego katalogu na serwerze, na którym chcesz uruchomić witrynę. Odpal przeglądarkę i wprowadź adres swojej strony. Skrypt instalacyjny automatycznie rozpocznie pracę.

Szczegóły dotyczące instalacji znajdziesz w Podręczniku instalacji w witrynie Joomla! Help Site. Możesz tam także pobrać instrukcję w postaci pliku PDF.


Zmieniony 29.11.1999.
Wg 64,49% osób z 107 przydatne.  Twoja opinia?   przydatne przydatne  nieprzydatne nieprzydatne


Jakie są minimalne wymagania Joomla 1.5?

Drukuj 

Obok PHP potrzebujesz serwera internetowego. Joomla! jest zoptymalizowany dla serwera Apache, ale może być uruchomiony na każdym innym serwerze internetowym obsługującym PHP i MySQL, jak np. Microsoft IIS. Joomla! korzysta z bazy danych, aktualnie możesz korzystać z MySQL.


Czytaj całość
Zmieniony 29.11.1999.
Wg 81,82% osób z 44 przydatne.  Twoja opinia?   przydatne przydatne  nieprzydatne nieprzydatneOpracowany przez EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org