UWAGA: Strona zawiera materiały archiwalne. Większość artykułów dotyczy Joomla! 1.0
Start
Joomla! Poradniki i podręczniki Drukuj Email

Polskie Centrum Joomla! udostępnia polskie poradniki i podręczniki oraz inne materiały instruktażowe dla użytkowników, administratorów i projektantów Joomla!

Rozpoczynamy

Poradniki dla rozpoczynających przygodę z Joomla! publikujemy na witrynie PCJ - Demo w dziale Zaczynamy. Każdy z nich nieco inaczej uczy korzystania z Joomla!.

Joomla! Start

To najkrótszy przewodnik dla początkujących. Przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy tworzenia witryny. Joomla! Start polecamy wszystkim, którzy dopiero poznają Joomla!

Wskazówki Anny Callahan

Poradnik wybitnej jazzwomen, Anny Callahan, napisany jeszcze dla Mambo, objaśnia początkującym użytkownikom podstawy korzystania z Joomla. Wersja, która publikujemy, została w wielu miejscach zmieniona i dostosowana do Joomla!. 10 Wskazówek Anny Callahan pozwoli Ci poznać i zrozumiec Joomla! w ciągu jednej godziny

Krok po kroku

Poradnik w przystępny wprowadza początkujących użytkowników we wszystkie podstawowe kwestie korzystania z Joomla! Prowadzi Krok po kroku przez wszystkie etapy tworzenia witryny w Joomla!. Dowiesz się, jak zainstalować Joomla!, umieścić witrynę w Internecie, dodawać artykuły i inne materiały, tworzyć kategorie i sekcje, poslugiwać się Biblioteką mediów, instalować rozszerzenia. Poznasz podstawowe zadania administratora Joomla!.

Joomla 1.0. Instalacja, aktualizacje, migracje

Podręcznik omawia szczegółowo instalację Joomla! w różnych warunkach. Dowiesz się, jakiego środowiska wymaga Joomla! Jak znaleźć odpowiedni serwer, Skąd pobierać pliki instalacyjne i czym się kierować. Jak radzić sobie z problemami podczas instalacji. Jak zarejestrować swoją domenę i opublikować witrynę w Internecie. Jak dokonywać uaktualnień do najnowszej wersji. Jak migrować między różnymi wersjami Joomla! oraz przenieść witrynę stworzoną w innym systemie do Joomla!

Joomla 1.0. Podręcznik administratora

Celem podręcznika administratora jest objaśnienie wszystkich podstawowych funkcji i cech Joomla! w wersji 1.0.12.

Zgodnie z tytułem, podręcznik przeznaczony jest dla administratorów Joomla! Dowiesz się z niego, jak korzystać z narzędzi panelu administracyjnego. Poznasz podstawy zarządzania składnikami Joomla!. Poznasz wszystkie opcje zaplecza: znaczenie opcji menu, rolę paneli kontrolnych, menedżerów, edytorów i innych stron.

Podręcznik administratora ma charakter wprowadzający. Jego treści zostały szczegółowo rozwinięte w Ekranach pomocy.

Joomla 1.0 - Podstawy programowania

Celem tego podręcznika jest przedstawienie podstaw programowania dla Joomla! w wersji 1.0.

Podręcznik powstaje na podstawie oficjalnego podręcznika publikowanego pod redakcją Andrew Eddie przez Joomla Documentation Team na witrynie http://help.joomla.org/content/section/12/125/.

Szablon dla Joomla! i Mambo

Podręcznik objaśnia wszystkie istotne aspekty projektowania szablonów dla Joomla! i Mambo. Został podzielony na cztery części. Każdy rozdział poświęcony jest jednemu zagadnieniu. Może być studiowany systematycznie, rozdział za rozdziałem albo jak encyklopedia czy też księga dobrych przepisów.

CSS w Joomla!

Celem tego poradnika jest przedstawienie zastosowanych w Joomla! konwencji znakowania treści oraz wzorów redagowania kaskadowych arkuszy stylów.

Poradnik przedstawia:

  • standardy znakowania treści w dokumentach (x)HTML generowanych przez Joomla!,
  • przypisane elementom HTML style i sposoby definiowania ich właściwości,
  • możliwości definiowania własnych stylów dla stron, menu i modułów.
Zmieniony ( 08.08.2007. )
 
następny artykuł »