UWAGA: Strona zawiera materiały archiwalne. Większość artykułów dotyczy Joomla! 1.0
Lista kontrolna WCAG Drukuj Email
19.06.2007.
Spis treści
Lista kontrolna WCAG
9.4 Priorytety
9.4.1. Priorytet 1
9.4.2. Priorytet 2
9.3.1. Priorytet 3
9.5. Lista zadań, objaśnienia

Poniżej znajduje się lista kontrolna W3C dotycząca zgodności ze standardami. Wytyczne dotyczące dostępności treści internetowych (zwane dalej WCAG), mogą być miejscami sformułowane w sposób, pozwalający na otwartą interpretację. Ta lista kontrolna dotyczy jedynie rdzenia systemu Joomla!, bez uwzględniania zewnętrznych aplikacji, co zostało już opisane w osobnym dokumencie. (patrz: Oświadczenie o dostępności)
Wiele wymagań WCAG pozostaje poza zakresem programistów Joomla!, ponieważ ich spełnienie należy do projektantów szat graficznych lub menedżerów witryny. Tym sposobem Joomla! oferuje możliwość tworzenia witryn zgodnych z WCAG, ale nie gwarantuje, że każda witryna stworzona na Joomla! będzie z tymi standardami zgodna.

Użyliśmy poniższych oznaczeń do określenia aktualnego stanu każdego elementu z listy:

  • Tak: środki oraz właściwości wymagane i zapewnione przez Joomla!
  • w planie: środki i właściwości, które Zespół Centrum Rozwoju Projektu włączy w przyszłych wydaniach Joomla!
  • Nie Centrum (Tak): wymagane środki, których Zespół Centrum Rozwoju Projektu nie jest w stanie kontrolować (np. szablony, zawartość)

Uwaga: Kilka wymagań onaczonych jest zarówno przez w planie, jak i Nie Centrum (Tak). To oznacza, że silnik Joomla może posłużyć do tworzenia zawartości spełniającej te wymagania, ale - ogólnie rzecz biorąc - spełnienie tych wymagań leży poza Zespołem Centrum Rozwoju Projektu Joomla!Zmieniony ( 22.06.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »