UWAGA: Strona zawiera materiały archiwalne. Większość artykułów dotyczy Joomla! 1.0
Start arrow Administracja arrow Moduły zaplecza arrow Moduł zaplecza: Ścieżka powrotu
Moduł zaplecza: Ścieżka powrotu Drukuj Email
Moduł administratora Ścieżka powrotu [Pathway] wyświetla w panelu administratora adres bieżącej strony: URL pulpitu administratorów, nazwę aktywnego komponentu i nazwę aktywnej funkcji.

Moduł: Ścieżka powrotu

Możesz kliknąć URL pulpitu administratorów, aby przejść na stronę startową panelu administracyjnego. Ta część adresu jest zawsze aktywnym łączem. Nie korzystaj jednak z tej możliwości w przypadku, gdy edytujesz artykuły lub właściwości sekcji, kategorii, itp., aby nie zablokować edytowanej pozycji. Korzystaj wówczas tylko z ikon w pasku narzędzi.

Gdy znajdujesz się na stronach informacyjnych, możesz również kliknąć kolejny aktywny element bieżącego adresu - nazwę komponentu. Przejdziesz wówczas na stronę główną komponentu, np. menedżera artykułów, menedżera menu, itp.

Ścieżka powrotu dostępna jest również w edytorach elementów. Ale wówczas nie należy z niej korzystać!. Opuszczenie edytora blokuje modyfikowany element.

Edycja właściwości modułu:

Właściwości modułu administratora Ścieżka powrotu można modyfikować, np. gdy zmienisz szablon zaplecza administracyjnego.

Aby zmienić właściwości modułu:

Edycja właściwości modułu Ścieżka powrotu

 1. Przejdź w menu administratora do pozycji Moduły ⇒ Moduły administratora [Modules ⇒ Admin Modules],
 2. W wykazie modułów kliknij nazwę modułu lub zaznacz przy nazwie modułu pole wyboru i kliknij w pasku narzędzi przycisk Edytuj [Edit]. Przejdziesz na stronę edytora modułu.

 3. Dokonaj zamierzonych zmian:
  • Tytuł [Title]: Tytuł nie jest wyświetlany. Możesz pozostawić go bez zmian.
  • Pokaż tytuł [Show Title]: W przypadku modułu Ścieżka powrotu opcja nieużywana
  • Położenie [Position]: Wybierz z listy rozwijanej obszar strony, w której chcesz umieścić moduł. Moduł jest domyślnie wyświetlany w pozycji header.
  • Kolejność [Module order]: Określa porządek wyświetlania modułów w obrębie pozycji. Na rozwijanej liście znajdują się wszystkie moduły przypisane do wybranej wcześniej pozycji. Aby ustalić kolejność, kliknij tytuł modułu, przed którym chcesz umieścić moduł aktualnie edytowany. W przypadku modułu Ścieżka powrotu opcja raczej nieużywana. Możliwe jednak, że spotkasz się z szablonem strony administratora, w którym moduł zostanie umieszczony w jednym obszarze razem z innymi.
  • Uprawnienia [Acces Level]: W przypadku modułu Ścieżka powrotu opcja ta jest nieaktywna. Moduł jest udostępniony administratorom
  • Publikacja [Published]: Decyduje o wyświetlaniu modułu. Jeśli Tak, moduł będzie widoczny na wszystkich stronach w panelu administratora.
  • ID [ID]: Nadawany automatycznie podczas instalacji numer identyfikacyjny modułu zapisany w tabeli bazy danych: #__modules.
  • Opis [Description]: Opis odczytywany z pliku instalacyjnego modułu mod_pathway.xml [dotyczy tylko Joomla!PLus AL).

Umieść na stronach | w pozycjach menu

W przypadku modułu Ścieżka powrotu opcja niedostępna. Aktywny moduł wyświetlany jest na wszystkich stronach panelu administracyjnego.

Parametry

W przypadku modułu Ścieżka powrotu nie określa się żadnych parametrów.

Tematy pokrewne

Zmieniony ( 23.02.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »