Na stronie startowej
Drukuj 
Jak można zmienić zawartość strony startowej? Nie odpowiada mi standardowe rozwiązanie.

Strona startowa jest wywoływana z głównego menu serwisu (najczęściej MENU MAINMENU. Jest to pierwsza pozycja w menu głównym, nazwana zwykle Start [Home]. Wywołuje ją komponent com_frontpage (zobacz w kolumnie: Typ).

Zmiany wyglądu dokonasz w zakładce Parametry. Tu określisz m.in.:

i inne właściwości.

Gdzie ustalić kolejność wyświetlania artykułów i odsyłacz?

O umieszczeniu artykułu na stronie startowej decydujesz podczas edycji artykułu w zakładce Publikacja.

Aby zmienić kolejność artykułów, a także usunąć artykuły lub odsyłacze ze strony startowej, przejdź w menu administratora do pozycji Artykuły &aArr; Strona startowa. W tabeli z wykazem możesz ustawić dowolną kolejność artykułów.

Czy na stronie startowej można wyświetlać tylko artykuły?

Nie. Na starcie wyświetla się zawsze element, na który wskazuje pierwsza pozycja mainmenu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć tam odsyłacz do komponentu, artykułu statycznego, tabeli z odnośnikami do artykułów w sekcji lub kategorii.

Czy mogę pokazać na stronie startowej równocześnie blog i komponent?

Strona w Joomla! jest zbudowana z obszarów, w których umieszczane sa moduły oraz z jednego obszaru, w którym umieszczana jest główna zawartość. W głównym obszarze zawartości możesz umieścić albo jedno, albo drugie - albo artykuły w formie dziennika-gazety (blogu), albo stronę komponentu.

Możesz jednak stworzyć specjalny szablon dla strony startowej, w którym w centalnym obszarze umieścisz więcej modułów, by uzyskać efekt, na którym Ci prawdopodobnie zależy - zwrócenie uwagi internautów na ważne z jakiegoś względu zasoby serwisu.


Zmieniony 21.07.2007.
Etykiety