UWAGA: Strona zawiera materiały archiwalne. Większość artykułów dotyczy Joomla! 1.0
Start arrow Rozwiązania arrow Pozycjonowanie frazy "oprogramowanie dla firm" - dni 10-12
Pozycjonowanie frazy "oprogramowanie dla firm" - dni 10-12 Drukuj Email
Redaktor: cerberus   
02.10.2008.

W zasadzie to tylko w 10. dniu były działania (11 i 12. dzień to weekend), niemniej opiszemy wszystkie 3 dni. Dlaczego? Zaraz się okaże.

Po pierwsze małe przypomnienie. Drugiego dnia (zobacz artykuł "Pozycjonowanie frazy "oprogramowanie dla firm" - Dzień 2") umieściliśmy, na portalu księgarni internetowej kliosklep.pl, niepozorny link do naszej strony i z frazą "oprogramowanie dla firm". To spowodowało (trochę dla nas nieoczekiwany rezultat, przeczytaj artykuł w naszym blogu "Skąd się wzięło nagle 4000 linków z innych witryn do naszego portalu?". Zobaczysz co się działo 11. i 12. dnia) wygenerowanie blisko 4000 linków, które wskazywały na nasz portal. To, plus pozostałe działania e-PR-owe dały w rezultacie, w bardzo krótkim czasie awans naszej frazy do pierwszej setki.

Jednocześnie nasz rywal (przypominamy o konkursie między TideSoftware.pl a SUPREMIS na pozycjonowanie frazy) także został zaindeksowany. Jego PR (PageRank) oraz generalnie wiele treści związanych z frazą dały mu bardzo dobry rezultat w postaci awansu na około 150 pozycję.

Jak widać na wykresie poniżej w ciągu 10 dni osiągnęliśmy rezultat w okolicy pierwszej setki. To nie było takie trudne. Teraz dopiero zaczną się "schody". Jeżeli myślimy o prawdziwym sukcesie, musimy trafić do pierwszej 30. Jeżeli trafimy do pierwszej 10. będzie to spektakularne wydarzenie.

Mamy już dwa fora, trochę linków i PR. Ruch na stronie wzrasta, jednak nie rośnie czas przebywania w portalu, który jest pośrednim wskaźnikiem dopasowania treści do frazy. Zatem najbliższy tydzień będzie pod znakiem zoptymalizowania treści.

 

Aktualna statystyka zawodów

Zmieniony ( 26.10.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »