UWAGA: Strona zawiera materiały archiwalne. Większość artykułów dotyczy Joomla! 1.0
Start arrow Rozwiązania arrow Pozycjonowanie frazy "oprogramowanie dla firm" - Dzień 9
Pozycjonowanie frazy "oprogramowanie dla firm" - Dzień 9 Drukuj Email
Redaktor: cerberus   
25.09.2008.

Dziś dalej kontynuujemy prace nad e-PR-em (zobacz Dzień 1-8). Będziemy to robić zapewne już do końca naszych testów (do szkolenia i laboratorium „Firma w Internecie”, gdzie pokażemy wynik naszych działań).

Uczestnictwo w formach i blogach daje świetne rezultaty w pozycjonowaniu i co więcej są prawie zawsze darmowe. Jak pamiętacie pierwsze działania podjęliśmy z forum Joomla! (zobacz Dzień 1). Zaraz po wpisie do forum Joomla wskoczyliśmy na 350 pozycję (wcześniej byliśmy poza pierwszą 500-tką), więc wydaje się, że to dobra ścieżka. Dziś postanowiliśmy podjąć wyzwanie i utworzyć  zewnętrzne forum, dobrze wypozycjonowane i w dodatku pod bardzo ciekawym linkiem.

Jak to zrobiliśmy?

  • Po pierwsze sprawdziliśmy jakie fora maja najlepszą pozycję w statystykach. Skorzystaliśmy z stat24. Okazało się, że w dziedzinie Komputery\Internet pozycja nr 1 należy do dobreprogramy.pl. Jednak już na drugim miejscu znalazły się fora.pl.
  • Okazuje się, że fora.pl to „biblioteka” forów o dowolnej tematyce. Co więcej można tam tworzyć własne fora. Jakby tego było mało, każde forum ma swoją sub-domenę. No to zakładamy nasze forum. Po utworzeniu, forum znajduje się pod linkiem: http://oprogramowaniedlafirm.fora.pl Jak widać już sam URL jest elementem pomagającym pozycjonować.
  • I teraz najważniejsze, musimy to wszystko logicznie powiązać. Dodaliśmy trzy kategorie dotyczące samego konkursu, wiedzy pozyskanej przy próbie wypozycjonowania frazy „oprogramowanie dla firm” oraz „od kuchni” gdzie opiszemy samą rywalizację. Zapytacie co dalej z tym portalem? TideSoftware.pl jest producentem oprogramowania dla firm zatem możemy generalnie rozwinąć to forum i pisać o tematyce dotyczącej np. systemów ERP czy Workflow i Zarządzania Procesami Biznesowymi.

 

Co do wyników dziś jesteśmy na 315 pozycji. Progres jest jak na razie bardzo duży, jednak w miarę jak będziemy dochodzić do pierwszej setki będzie coraz trudniej. Oczywiście, realnie pozycja 500-tna czy 300-tna jest tak samo mało skuteczna, jednak to dopiero dziewiąty dzień…

 

PS Pełną wersję artykułu znajdziesz tutaj»

Aktualna statystyka zawodów

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »