UWAGA: Strona zawiera materiały archiwalne. Większość artykułów dotyczy Joomla! 1.0
Start arrow Zaczynamy arrow Witryna w 6 krokach
Witryna w 6 krokach Drukuj Email
Redaktor: Stefan Wajda [zwiastun]   
09.02.2006.
Chcesz stworzyć i umieścić stronę w Internecie? Portal komunikacyjny w firmowym intranecie? Platformę wymiany informacji i dokumentów? Skorzystaj z Joomla!. Joomla! umożliwi Ci realizację własnych pomysłów w sześciu prostych krokach:

1. Zainstaluj Joomla!:
Pobierz pakiet instalacyjny, rozpakuj go i prześlij na serwer. Wywołaj adres witryny w przeglądarce, wpisz wymagane informacje. Po chwili Joomla! będzie gotowy do pracy:

2. Zorganizuj zaplecze:
Skonfiguruj witrynę. Dodaj konta administratorów i nadaj innym współpracownikom prawa autorów, redaktorów, wydawców. Ustal podział materiałów na kategorie i sekcje.

3. Dobierz szablon:
Pobierz szablon z Sieci lub zamów u grafika. Wygląd graficzny i rozmieszczenie modułów możesz zmieniać w dowolnym momencie bez ingerencji w treść.

4. Stwórz menu, rozmieść moduły:
Dodaj pozycje do menu głównego, narzędziowego i użytkownika. Dobierz moduły i opublikuj je na wybranych stronach. Strukturę witryny możesz zmodyfikować w każdej chwili.

5. Dodawaj materiały.
Wszelkie materiały dodasz z każdego komputera przyłączonego do Sieci tylko za pomocą przeglądarki. Każda zmiana i nowy materiał widoczne są natychmiast, podczas każdej odsłony użytkownicy otrzymują najświeższe wiadomości. Ilustracje możesz gromadzić w Bibliotece mediów.

6. Dostosuj Joomla!:
Na swojej witrynie możesz zapewnić każdy rodzaj usług i funkcji spotykanych na stronach WWW. Oferta dodatkowych składników liczy ponad 1500 pozycji. Dodasz je za pomocą wewnętrznego instalatora Joomla.

Korzystaj i ciesz się!

 
następny artykuł »