UWAGA: Strona zawiera materiały archiwalne. Większość artykułów dotyczy Joomla! 1.0
Start
Prosty szablon na PatTemplate - Wprowadzenie Drukuj Email
Spis treści
Wprowadzenie
Przegląd PatTemplate
Właściwości patTemplate
Prosty przykład
W PHP
Szablon w pętli
Typy szablonów
Przykłady - Typ OddEven
Przykłady - Typ Condition
Przykłady - Typ SimpleCondition
Widoczność szablonu
Linkowanie szablonów
Zmienne globalne
Zakończenie
PatTemplate jest potężnym i elastycznym systemem, umożliwiającym tworzenie szablonów dla witryn opartych na PHP. Zapoznaj się z tłumaczeniem artykułu Havarda Lindseta: Simple PHP Templates With PatTemplate.

Wprowadzenie

Jeśli kiedykolwiek tworzyłeś duży serwis oparty na PHP, zapewne przekonałeś się, jak niewygodne jest łączenie w skryptach kodu PHP i HTML. Sytuacja komplikuje się, gdy musisz zmodyfikować serwis. Bardzo trudno jest wprowadzać zmiany zarówno w kodzie, jak i układzie graficznym.

W takich przypadkach z pomocą przychodzą systemy szablonów. System szablonów to mechanizm umożliwiający całkowite oddzielenie projektu graficznego (warstwy prezentacji) od kodu aplikacji (warstwy aplikacji i warstwy bazy danych). Ich rozdzielenie sprawia, że kod apliacji jest czytelniejszy, jej konserwacja prostsza i bardziej efektywna, a życie i programistów i twórców WWW łatwiejsze.

Joomla! jest zaprojektowane tak, aby korzystać z systemu patTemplate.

PatTemplate jest potężnym i elastycznym systemem, umożliwiającym tworzenie szablonów dla witryn opartych na PHP. Poniższy artykuł jest tłumaczeniem opracowania Havarda Lindseta. Oryginał znajdziesz pod adresem: Simple PHP Templates With PatTemplate . Autor objaśnia szczegóły i podaje przykłady, jak stosować patTemplate z PHP. Niektóre partie artykułu zostały nieco rozszerzone dodatkowymi objasnieniami.Zmieniony ( 07.05.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »